Nie czekaj na jutro

Wystarczy dobrze się przyjrzeć aby zobaczyć ludzi nieustannie czekających na odpowiedni moment, wiadomość, telefon. Czekających na swoją kolej. Ludzi wiecznie czekających na jutro.

Zamiast rozliczyć się z pewnymi sprawami i iść pewnie do przodu duża część z nas czeka na lepszą pogodę, lepsze jutro, lepszy nastrój. Czeka na odpowiedni moment, który zapewniam was – nigdy nie nadejdzie.

Jak pisał Baptiste Beaulieu, trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż nam się wydaje.
Czas nieubłaganie pędzi do przodu i niestety, nie pyta nas o zdanie.
Brak decyzji jest decyzją, a stagnacja może i jest wygodna, ale bardzo kosztowna.
Płacimy za nią dniami, które mogłyby być lepsze i pełniejsze. Możliwościami, które przeszły nam koło nosa, ponieważ ich nie dostrzegaliśmy. Niektórzy z nas zapłacili za nią w latach.
Jak widzisz, czekanie nie jest darmowe.

W każdym momencie możesz zmienić to, co Cię uwiera, co latami chodziło Ci po głowie, wreszcie coś, co spędza Ci sen z powiek. Najlepiej zmienić to od razu.
Zamiast czekać na autobus, idź pieszo.
Zamiast czekać na telefon po prostu zadzwoń. Zamiast planować podróż – jedź. Zamiast rzucać w myślach pracę, której szczerze nie cierpisz – rzuć ją raz, a porządnie.
Życie jest zbyt krótkie.
Za krótkie na niezrealizowane marzenia, ciągłe pretensje i życie na „pół gwizdka”.

A teraz najważniejsza część.
Nigdy nie żałuj, że zrobiłeś cokolwiek, jeżeli robiąc to byłeś szczęśliwy. Nie ważne, ile trwało to szczęście.
Nie odwracaj się za siebie i nie żałuj, że trwało tak krótko. Chwile są ulotne i żadna nie trwa wiecznie więc nie baw się w kolekcjonera chwil tylko wstań, odważ się i żyj.

Leave a comment