Jak kupować na wyprzedażach? Jaką strategie przyjąć?

Duże wyprzedaże pojawiają się tylko dwa razy do roku. Stanowią świetną okazję do skompletowania swojej garderoby i upolowania prawdziwych perełek. Dlatego warto się do nich wcześniej solidnie przygotować, aby zakupy okazały się prawdziwym triumfem, a nie klęską urodzaju w postaci rozczarowania i zmarnowanego czasu.

Jakie najczęstsze błędy popełniamy w trakcie wyprzedaży?

Dokonujemy nieprzemyślanych zakupów. Kupujemy kompulsywnie pod wpływem emocji. Stawiamy raczej na ilość, a nie na jakość.

Zakupowa strategia, czyli mój wyprzedażowy patent 💪🏻

8 najważniejszych zasad kupowania na wyprzedażach

  1. Nie rób zakupów gdy jesteś zmęczona. Najlepiej wybrać się do galerii rano, gdy nie ma ludzi, a Ty posiadasz dużo energii.
  2. Przed zakupami koniecznie uporządkuj swoją szafę. #przeglądszafy to podstawa. Dzięki temu przygotujesz w swojej szafie miejsce na nowe rzeczy i będziesz wiedziała, czego tak naprawdę szukasz. Z gotową listą szybciej zrobisz zakupy i na pewno nie zabłądzisz.
  3. Kupuj rzeczy w swoim aktualnym rozmiarze. Tak, wiem, że zaraz będzie Cię mniej, lub więcej ( w zależności od potrzeby) ale dla mnie i dla Twojego wizerunku najważniejsze jest to, jak wyglądasz TERAZ.
  4. Nie kupuj niczego, co nadaje się do przeróbki, jest ubrudzone fluidem, poplamione lub rozdarte. Jako wyprzedażowy harpagon powtarzam – nie warto!
  5. Nie kieruj się ilością, tylko jakością. Twoja szafa powinna być poukładana i kapsuła. No, chyba, że ma wyglądać jak second hand za rogiem 🤔
  6. Nie kupuj tych samych rzeczy, które posiadasz już w swojej szafie. Otwórz się na nowe rzeczy.
  7. Nie kupuj zbyt dużo letnich rzeczy. To zamrażanie gotówki. Warto pomyśleć o jesieni.
  8. Kupuj z głową. Kieruj się rozsądkiem, a nie neonem SALE.

Jaką przyjąć strategie?

Potraktuj ubranie jako inwestycje. Zakup tylko te rzeczy, które posłużą Ci na lata. W tym przypadku najważniejszym wyznacznikiem jest jakość. Dobrą inwestycją okażą się ubrania, które :

– pasują do wszystkiego

– nie wychodzą z mody

– są jak płótno malarskie, które uzupełnisz dodatkami.

– są niezawodne.

Klasyki sprawdzą się zawsze. Siła tkwi w prostocie i bezpretensjonalności.

Bazę stanowi fundament Twojego wizerunku.

To właśnie Ty sama tworzysz swoją bazę, dlatego ja nie będę Cię namawiała do białej koszuli czy małej czarnej. Twoja baza powinna zostać dostosowana do Twojego stylu życia oraz Twoich potrzeb.

Kupuj tylko to, co Ci się podoba oraz w czym wyglądasz dobrze.

Jeśli masz wątpliwości – kup daną rzecz i przymierz na spokojnie w domu.

Powodzenia!

Leave a comment