Czego nie zakładać na święta

Dostajecie białej gorączki na myśl o porządkach świątecznych, prezentach, niedogotowanej kapuście i twardym grochu? Na domiar wszystkiego została przecież jeszcze kwestia ubrania. Bo jakoś trzeba wyglądać.
A pomysłu brak. Wizji na swój świąteczny look i chęci przepychania się w kolejkach sklepowych również BRAK. Co zrobić? Jak żyć? – pytacie 😀
Żeby ułatwić wam rozterki modowe przygotowałam dla was listę rzeczy, których na święta nie wypada zakładać. 
Oto mój świąteczny mini poradnik – odradnik

1. Jeżeli spędzasz święta w rodzinnym gronie, gdzie spotykają się przy stole pokolenia. A wujek, czy dziadek zawsze wyglądają elegancko. Nie wypada Ci przyjść w dżinsach, poszarpanych spodniach, swetrze z wiewiórką czy super krótkiej mini. Weź przykład ze starszego pokolenia. Ucz się elegancji od swoich dziadków.

2. Pamiętaj, że święta to nie sylwester. Tak wiem, cekiny kuszą i krzyczą w każdej witrynie sklepowej. Błysk to świetny pomysł na sylwestra ale nie na święta. W stylizacjach świątecznych dominuję minimalizm, prostota, skromność. A nie blichtr i przepych. Skromnie nie oznacza nudno! Tutaj chodzi jedynie o umiar. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej.

3. Jeżeli masz zdolności do wylewania wszystkiego co masz pod ręka na siebie, unikaj jasnych rzeczy. 

4. To bardzo dobrze, że masz piękny biust i lubisz eksponować dekolt, niemniej jednak w świątecznej wersji  radziłabym nieco go poskromić. Chyba nie chcesz nieustannie poprawiać bluzki. Skup się na spędzeniu cudownego czasu z rodziną, a nie walczeniu z nieswornym dekoltem. Czasem wystarczy założyć zwykły top pod bluzkę żeby uniknąć awaryjnego podciągania. 🙂 

5. Najmodniejsze trendy tego sezonu czyli printy i neonowe kolory zostaw w swojej szafie. Panterka, czy lamparcie cętki nie obrażą się na Ciebie jeżeli na ten jeden dzień zostawisz je grzecznie w swojej szafie. One sobie odpoczną, a Ty w klasycznych rzeczach zrobisz oszałamiające wrażenie na całej rodzinie! 

6. Jeżeli kochasz swoje falbanki i frędzle to dla ich dobra również zostaw je grzecznie w domu. Nic tak świetnie nie wpada do półmisków z jedzeniem, jak falbany z naszych sukienek i koszul.

/ foto Anna Hernik, miejsce Las relaks <3

Najlepiej jest przejrzeć swoją szafę i wybrać coś klasycznego. Dodać do tego dodatki w postaci kolczyków, naszyjnika czy paska i stylizacja na święta gotowa!

Leave a comment