Dlaczego odpowiedni ubiór w pracy jest tak istotny?

Bez wątpienia ubiór w pracy odgrywa ogromną rolę, niezależnie od stanowiska, jakie zajmujemy. Dlatego też każda osoba powinna zdawać sobie sprawę z tego, że jest ona odbierana nie tylko przez pryzmat swojej wiedzy, doświadczenia i kompetencji, ale również tego, w jaki sposób się prezentuje. Powiedzenie, że „nie szata zdobi człowieka” w tym przypadku jest bardzo nietrafione i nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Dlatego też kwestie związane z tym, jak ubrać się do pracy, nie powinny być bagatelizowane.

Żaden stylista nie będzie w stanie udzielić uniwersalnej informacji o tym, jak należy ubrać się do pracy, ponieważ w każdej firmie panują inne zwyczaje, jednakże wiele z nich narzuca pracownikom wytyczne odnośnie dress code’u, które należy przestrzegać. Aczkolwiek w sytuacji, gdy pracodawca nie określa jasno sprecyzowanych reguł odnośnie ubioru, warto mieć na uwadze, że miejsce pracy nie jest przestrzenią, w której powinniśmy pozwolić sobie na zupełną swobodę oraz pełną dowolność. I mimo tego, że wielu osobom strój służbowy kojarzy się z nieciekawym wizualnie mundurkiem, okazuje się, że wcale nie musi tak być. Wiele zależy przede wszystkim od odpowiedniego nastawienia, jak również od umiejętności doboru dodatków, które są w stanie podkreślić nasz charakter oraz indywidualny styl.

Jak ubrać się do pracy i o czym należy pamiętać?

Niezależnie od tego, na jakim stanowisku pracujesz, istnieje kilka reguł mówiących o tym, jak należy ubierać się do pracy, by nasz wizerunek prezentował się profesjonalnie i nienagannie. Przede wszystkim nasz strój powinien być schludny i elegancki. Ubiór musi być czysty i niewygnieciony, co oznacza, że niedopuszczalne jest chodzenie w przybrudzonych mankietach, wymiętych kołnierzykach, czy też wygniecionych koszulach. Osoba niedbająca o tego typu detale błyskawicznie zyskuje łatkę osoby niechlujnej. Warto również pamiętać o stonowanej kolorystyce, co oznacza, że należy unikać krzykliwych, pretensjonalnych kolorów, decydując się na odcienie bieli, beży, szarości, czerni, granatu, czy też zieleni.

Zastanawiając się nad tym, warto również wspomnieć o umiejętnym wyborze dodatków, których nie powinno być zbyt dużo. Muszą one pasować stylistycznie do całego stroju i być jego subtelnym i eleganckim uzupełnieniem. Co więcej, każdy element stroju ma tworzyć ze sobą harmonijną całość, co oznacza, że lepiej zawczasu opracować sobie kilka sprawdzonych zestawów ubrań, niż na chwilę przed wyjściem do pracy zastanawiać się, co na siebie włożyć.

Jak ubierać się do pracy – co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Dylematy związane z tym, jak ubrać się do pracy, dotykają wiele osób, dlatego też powinieneś również wiedzieć, że strój powinien być dopasowany przede wszystkim do stanowiska. W praktyce oznacza to, że im wyżej znajdujesz się w służbowej hierarchii, tym bardziej elegancki i szykowny powinien być Twój ubiór. Dyrektor firmy nie będzie wzbudzał zaufania, gdy zjawi się na oficjalnym spotkaniu w przykrótkich spodniach lub też wygniecionej koszuli, prawda?

Istnieje wiele innych kwestii związanych z tym, jak wybrać strój do pracy. Przede wszystkim należy wykluczyć kilka elementów garderoby już na samym początku, a są to między innymi: japonki, klapki, jak również inne obuwie, które odsłania palce. Na „zakazanej liście” znajdują się także sukienki na ramiączkach (lub też bez ramiączek), bardzo krótkie szorty, bluzki bez rękawów oraz te z dużymi dekoltami. Panie dodatkowo powinny pamiętać o tym, by ich makijaż nie był zbyt wyzywający, a dodatki były delikatne i dopasowane do całego stroju.

Mam dla Ciebie kilka wskazówek!

Jeżeli również zastanawiasz się, jak ubrać się elegancko, ale i wygodnie, by tworzyć wizerunek osoby eleganckiej i pewnej siebie, to doskonale trafiłeś. W wielu przypadkach również w życiu zawodowym, liczy się pierwsze wrażenie, które powinno być możliwie jak najlepsze. Nie osiągniesz go, zakładając wygniecioną koszulę lub też zbyt krótką spódniczkę, dlatego też bardzo chętnie nauczę Cię, co należy nosić, a czego warto unikać, by tworzyć wizerunek pewnego siebie profesjonalisty. Zapraszam do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane!

Leave a comment