Dlaczego warto znać swój typ sylwetki?

Pewnie każda z nas zna ten moment, gdy otwieramy szafę i jedyne co możemy zrobić, to załamać ręce. Jest to nieprzyjemna sytuacja niezależnie od tego, czy spieszymy się rano do pracy i zastanawiamy się, co na siebie włożyć, czy też wybieramy się na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi, na którym chcielibyśmy wyglądać możliwie jak najlepiej. Bardzo często sytuacja ta nie wynika z braku ubrań, ale też z ich niewłaściwego dopasowania, przez co czujemy się nieatrakcyjne. To właśnie między innymi dlatego warto poznać swój typ sylwetki, by wiedzieć, czego unikać oraz co warto nosić, by podkreślić wszystkie atuty naszej figury.

Choć nie powinno oceniać się książki po okładce, to nie da się ukryć, że wiele osób to wzrokowcy, którzy budują wizerunek danej osoby na podstawie jej wyglądu. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego też coraz więcej osób zaczyna świadomie kupować ubrania, uwzględniając jednocześnie swój typ sylwetki. Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma inną budowę, potrzeby oraz sytuację życiową, co oznacza, że nie ma uniwersalnych ubrań, które będą pasować na wszystkie osoby. To właśnie między innymi dlatego nie warto sugerować się sezonowymi „must-have”, które tak często pojawiają się w wielu magazynach modowych, blogach, czy artykułach w sieci.

Typ sylwetki – najpopularniejsze rodzaje

Typów sylwetki jest wiele, jednak do najpopularniejszych z nich zaliczyć można przede wszystkim:

  • sylwetkę klepsydrę – jest to typ sylwetki uważany za jeden z najbardziej kobiecych. Niezaprzeczalnym atutem klepsydry są duże piersi, kształtna pupa oraz dobrze widoczne wcięcie w talii. Jest to sylwetka proporcjonalna, co nie znaczy, że nie problematyczna. Kobiety obdarzone taką figurą będą bardzo dobrze wyglądać w spódnicach w literę A lub też plisowanych, aż do bioder. Bez obaw mogą nosić również spódnice ołówkowe, które są niezwykle kobiece.
  • sylwetkę gruszkę – charakteryzuje się on wąskimi ramionami oraz szerokimi biodrami z wyraźnie zarysowaną, wysoko umiejscowioną talią. To także wydatne uda oraz krągłe pośladki. „Gruszki” powinny koncentrować się przede wszystkim na zrównoważeniu górnych oraz dolnych partii ciała, ponieważ dysproporcja między drobnymi ramionami a szerszymi biodrami może być widoczna. Polecam Ci więc bluzki z marszczeniami, falbanami oraz innymi ozdobami, które optycznie powiększą biust oraz ramiona.

Mówiąc o typach sylwetki, nie sposób nie wspomnieć również o:

  • trójkącie, charakteryzującym się szerszymi ramionami, niewielkim lub średniej wielkości biustem. W tym przypadku biodra bywają szersze i nisko osadzone, a talia – mocno zaznaczona. Chcąc wyrównać proporcje sylwetki, warto skupić się na optycznym poszerzeniu bioder. Warto więc postawić na rozszerzane spódnice oraz sukienki, unikając jednocześnie spódnic ołówkowych.
  • jabłku – jest to typ sylwetki dość często spotykany wśród kobiet. Jabłko charakteryzuje się proporcjonalnymi barkami oraz klatką piersiową, która góruje nad węższymi biodrami oraz szczupłymi nogami. Osoby posiadające taką sylwetkę powinny unikać bluzek odsłaniających brzuch, szerokich dekoltów, jak również obcisłych spódniczek oraz spodni. W tym przypadku warto postawić na minimalizm, taki jak dopasowana marynarka w kobiecym wcięciem pod biustem w parze z delikatnie rozszerzanymi dżinsami, które doskonale komponować się będą z botkami na obcasie.

Dlaczego znajomość swojego typu sylwetki jest tak ważna?

Odpowiedni wygląd to przede wszystkim o wiele większa pewność siebie, dlatego też kwestie związane z ubiorem oraz właściwą prezencją nie powinny być bagatelizowane przez nikogo – niezależnie od stanowiska, na jakim pracuje, czy też wieku. Znajomość tych zasad pozwoli Ci więc na kupowanie ubrań, w których rzeczywiście będziesz wyglądać dobrze, niezależnie od okazji, unikając tym samym wpadek modowych, które mogą zaważyć na Twoim wizerunku.

Zdaję sobie sprawę z tego, że określenie typu sylwetki może być dla wielu osób problematyczne, dlatego też chętnie Ci w tym pomogę. Z każdej kobiety można wydobyć prawdziwe piękno, trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób to zrobić. Jeżeli więc chciałabyś nosić ubrania, które rzeczywiście będą do Ciebie pasować i w których będziesz wyglądać olśniewająco – zapraszam do kontaktu!

Leave a comment