Jak zbudować garderobę – Budowanie garderoby

Jak zbudować swoją garderobę?

Czy Twoja garderoba pęka w szwach, a Ty nieustannie borykasz się z problemem, co na siebie włożyć? W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na wybór sprawdzonej opcji, w której czuje się bezpiecznie, choć bardzo często ubrania te nie prezentują się najlepiej. Jeżeli więc Twoja szafa stała się zbiorem przypadkowych ubrań przechowywanych wyłącznie z sentymentu, których i tak już nie założysz, to moja wiedza o tym, jak zbudować garderobę z pewnością Cię zainteresuje. Pomogę uporać się z chaosem i sprawię, że Twoje ubrania będą spójne, przez co poczujesz się o wiele bardziej atrakcyjna. Dzięki temu budowanie garderoby będzie dla Ciebie codzienną przyjemnością!

Bardzo często spotykam się z przypadkiem „chomikowania” ubrań, a wiele kobiet stało się w tej dziedzinie specjalistami. Z nieukrywanym bólem pozbywamy się ich nadmiaru, obawiając się, że jeszcze kiedyś będziemy miały ochotę je na siebie włożyć. Jest to błąd, z którym spotykam się bardzo często podczas budowania nowej garderoby moich Klientek. Doskonałą wymówką w tym przypadku jest wartość sentymentalna, którą czujemy w stosunku do za krótkich już spodni, sfilcowanych swetrów, czy też dziurawych bluzek, które kupiłyśmy lata temu. Pomogę Ci się ich pozbyć, wstawiając na ich miejsce modne oraz dopasowane do Ciebie i Twojego charakteru ubrania, w których będziesz prezentować się zachwycająco.

Jak zbudować garderobę krok po kroku?

Pierwszym krokiem do budowy swojej idealnej garderoby jest pozbycie się wyżej już wspomnianych, nienoszonych rzeczy. Warto to zrobić przynajmniej 2 razy do roku – zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Przyjrzyjcie się więc swojej szafie i odłóżcie na bok ubrania, których nie nosiłaś przynajmniej przez dwa lata – nie ma sensu łudzić się, że będziemy jeszcze je nosić. Dobrym pomysłem będzie także pogrupowanie ubrań według ich rodzaju oraz przyjrzenie się, czy któreś z nich nie posiada przypadkiem trudnych do usunięcia plam oraz niewielkich dziur. W takich ubraniach nigdy nie będziesz wyglądać dobrze, dlatego też nie ma sensu trzymać ich w swojej szafie.

Kluczem do zbudowania idealnej garderoby jest również odpowiednia segregacja rzeczy, które się w niej znajdują. Warto więc, po dokonaniu wstępnych oględzin, poukładać je na półkach z uwzględnieniem ich rodzaju. Stwórz więc osobne miejsce na akcesoria, bieliznę, a paski włóż do osobnego organizera. Szale oraz chustki, tak chętnie noszone jesienią i zimą, również powinny znaleźć się w odseparowanym miejscu, tak by nie generowały chaosu oraz nieporządku. Natomiast obuwie najlepiej jest przechowywać w plastikowych, przezroczystych pojemnikach, dzięki którym dostęp do nich będzie ułatwiony. Warto też zadbać o torebki – płócienne woreczki dostępne w wielu sklepach, skutecznie zabezpieczą je od nadmiaru kurzu oraz innych zanieczyszczeń.
Budowanie garderoby

Budowanie garderoby to również tworzenie zestawów ubrań na różne okazje

Jeżeli wstając każdego dnia do pracy tracisz dużą ilość czasu na wybór właściwej stylizacji, w której i tak nie czujesz się najlepiej, to jest to znak, że czas zbudować swoją garderobę na nowo. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie stworzenie zestawów ubrań na różne okazje, które będą odpowiednio przemyślane oraz dopasowane. Jeżeli nie będziesz pewna co do rezultatów stworzonych zestawów, bardzo chętnie podzielę się swoją opinią oraz wiedzą, tak, byś każdego dnia prezentowała się olśniewająco. Zestawy te mogą być przygotowane zarówno do pracy, na uroczyste okazje, jak i na wieczorne spotkania w gronie przyjaciół. Taka organizacja pozwala nie tylko uniknąć chaosu, ale również zaoszczędzić czas na poszukiwanie dopasowanych do siebie rzeczy.

Budowanie garderoby – warto zadać sobie kilka pytań

Jak poznać, czy powinnaś zbudować swoją garderobę na nowo? To proste! Odpowiedz sobie na kilka poniższych pytań:

  • czy zawartość mojej garderoby pasuje do mojej sylwetki, charakteru oraz stylu życia?
  • czy mam trudności z zestawieniem ze sobą swoich ubrań?
  • czy przez większość czasu noszę tylko niewielką ich część, sprawiając, że większość rzeczy pozostaje nieużywana?
  • czy każdego dnia borykam się z problemem związanym z tym, że nie mam co na siebie założyć, mimo że moja garderoba pęka w szwach?

Jeżeli na większość z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to być może moja pomoc jest przeznaczona również dla Ciebie!

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to budowanie garderoby, w której znajdować się będą starannie wyselekcjonowane ubrania dopasowane do naszej sylwetki oraz temperamentu, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie każdego dnia. Dzięki mojej pomocy nie będziesz musiała dłużej zastanawiać się, co założyć, dzięki czemu zyskasz nie tylko czas, ale i pewność siebie. Jeśli zainteresowała Cię moja propozycja, serdecznie zapraszam do kontaktu!