Jak odnaleźć swój styl – Lekcja stylu

unnamed (2)

Jak odnaleźć swój styl?

„Jak odnaleźć swój styl” to pytanie, które zadaje sobie wiele osób zgłaszających się do mnie po pomoc. Musisz jednak wiedzieć, że Twój styl musi być unikalny, tak jak Ty. Jak więc znaleźć styl, w przypadku, gdy zarówno trendy w makijażu, modzie, jak i uczesaniu zmieniają się tak szybko? Jak być modnym i jednocześnie wyróżniać się na tle innych? Bardzo chętnie udzielę odpowiedzi na te, jak i inne pytania na organizowanych przeze mnie lekcjach stylu. Jest to propozycja dedykowana zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy chcą zadbać o odpowiednią prezencję każdego dnia.

Wiele razy spotykam się z osobami zastanawiającymi się jak odnaleźć swój styl, które nieustannie przeglądają magazyny modowe, poszukują inspiracji wśród najbliższych i starają się naśladować style różnych gwiazd. Jednak w dalszym ciągu czegoś im brakuje i w swoich ubraniach nie czują się do końca sobą. Może to prowadzić do frustracji oraz obniżonej pewności siebie, która przecież tak często przydaje się w codziennym życiu. To właśnie między innymi dla takich osób, doskonałą propozycją jest lekcja stylu.

Stylu szukamy przede wszystkim w Tobie

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: „jak odnaleźć swój styl”, ponieważ nie ma dwóch takich samych szaf oraz dwóch takich samych osób. Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma inne potrzeby oraz sytuację życiową, co oznacza, że nie ma uniwersalnych ubrań, które będą pasować na wszystkie osoby. To właśnie między innymi dlatego nie warto sugerować się sezonowymi „must-have”, które tak często pojawiają się w wielu magazynach modowych, blogach, czy artykułach w sieci.

Jak odnaleźć swój styl? Należy go szukać przede wszystkim w sobie, ponieważ jest on zakorzeniony w naszej osobowości, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Możemy oczywiście śledzić aktualne trendy, obserwować światowe ikony stylu oraz uczyć się od nich, w jaki sposób zestawiać ze sobą odpowiednie ubrania, lecz jeżeli nie poznamy naszych własnych upodobań oraz potrzeb, nigdy nie będziemy czuć się dobrze w swojej skórze oraz ubraniach, które decydujemy się nosić. Styl powinien być przede wszystkim spójny z naszą osobowością i musi on podkreślać cechy naszego charakteru. To właśnie między innymi dlatego tak istotne jest, by słuchać swojego głosu, bez konieczności bazowania na obecnie panujących trendach oraz opiniach innych ludzi.

516A2117

Lekcja stylu – skuteczna pomoc dla zagubionych

Na lekcji stylu dowiesz się, że to, co jest akurat na topie, wcale nie musi do Ciebie pasować. Mając wiedzę na temat tego, w jaki sposób chcemy wyglądać i co pasuje do naszej sylwetki, sprawi, że będziemy mogli z dynamicznie zmieniających się trendów, odnaleźć coś, co wpisuje się w nasz indywidualny styl. Na moich lekcjach pomogę Ci także w odpowiedni sposób zorganizować szafę, która w znacznym stopniu ułatwia poszukiwanie swojego stylu. Dobrym pomysłem jest również segregacja ubrań oraz pozbycie się tych zniszczonych lub nieużywanych. Jeżeli poświęcimy chwilę czasu na ułożenie ich z wybranym przez siebie systemem, wówczas wybór zestawu na różnego rodzaj okazje stanie się o wiele łatwiejszy. Możemy więc posegregować ubrania kolorystycznie lub też z uwzględnieniem ich przeznaczenia.

Na lekcjach stylu, jak i na co dzień warto mieć również otwarty umysł, by móc pozwolić sobie na wypróbowanie zupełnie nowych fasonów, wzorów i kolorów, których dotychczas staraliśmy się unikać. Dzięki temu jesteśmy w stanie poznać siebie i możemy sprawdzić, w czym czujemy się i wyglądamy naprawdę dobrze. Co równie ważne, nie musimy ubierać się w jednym, konkretnym stylu – sportowym, boho, czy też eleganckim, ponieważ dobrym pomysłem będzie wypróbowanie każdego trendu i zostanie przy jednym – tym, w którym czujemy się najlepiej. Część osób decyduje się także na mieszankę różnych stylów, co też jest dobrym pomysłem. Warto jednak pamiętać o budowaniu spójnej garderoby, co oznacza zakup ubrań, które będą do siebie pasować, dzięki czemu unikniemy chaosu i zawsze będziemy mieli co na siebie włożyć.

Lekcja stylu to także wybór odpowiednich dodatków

Dowiesz się także o tym, jak dużą rolę w każdej stylizacji odgrywają odpowiednio dobrane dodatki, takie jak zegarek, torebka, kolczyki, a nawet makijaż. W tym przypadku niezwykle ważną kwestią jest to, by nie przesadzić z ich ilością, ponieważ bardzo często mniej znaczy więcej. Akcesoria mogą dodać delikatnego sznytu danej stylizacji lub też całkowicie w niej dominować – w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Podobnie, jak w przypadku ubrań, tak i dodatki powinny być ze sobą spójne, tak by tworzyły razem harmonijną całość.

Jak odnaleźć swój styl? Pomogę Ci w tym!

Moda nie ma przede mną żadnych tajemnic, dlatego też bardzo chętnie pomogę wszystkim, którzy zastanawiają się, jak odnaleźć swój styl. Każdą osobę traktuję indywidualnie, dokładnie wsłuchując się w jej potrzeby oraz wymagania, analizując jednocześnie jej sylwetkę. Dzięki temu jestem w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania, które będą jednocześnie dopasowane do jej charakteru oraz temperamentu. Jeżeli więc zainteresowała Cię moja propozycja, serdecznie zapraszam na moje lekcje stylu, a w przypadku jakichkolwiek pytań, do kontaktu.