Poszukiwanie idealnych butów na majówkę czas start!! Sandały, klapki, chodaki, trampki, kalosze, a może platformy? 

akie buty zabrać ze sobą na długi weekend? Stawiać na wygodę, komfort, a może jednak modę? Kolor czy czerń? Czerń czy panterka? 

Po kolei! Odpowiem na wszystkie modowo / butowe dylematy. 

Jako miłośniczka butów czyli tzw. buciara😎 ( nie znalazłam innego, lepszego określenia, ale jak znajdziecie, piszcie w komentarzach! 🙂 ) nie zostawię was na buciorowym lodzie. 

Najważniejsze kwestie w przypadku doboru butów do zadań specjalnych:

Hola hola, dlaczego akurat do zadań specjalnych? 

-Jadąc na majówkowe wyjazdy mamy ograniczoną ilość bagażu, stąd też nie możemy sobie dowolnie lawirować, przebierać się i rozbierać, zmieniać i wymieniać rzeczy. Tutaj wszystko, każdy metr sześcienny 😀 naszego bagażu ma kolosalne znaczenie i jest na wagę złota! Dlatego tworząc ten wpis dwoje się i troję żeby sprostać tej jakże wyjątkowej misji! 

No dobra, do dzieła! 

Najważniejsze kwestie :

1.Wygoda!

Na myśl o majówce przychodzą mi do głowy spacery. 

Nieważne czy waszym azymutem będą góry, czy mazury, kraje egzotyczne, kraje dzikie czy gorące. Wygoda powinna być tutaj kluczowa.

Niekwestionowanym pionierem wśród komfortowo- wygodnych butów są oczywiście sneakersy.

Sneakersy zamiennie z trampkami. 

Nie lubię stwierdzeń typu „musisz to mieć” albo „powinnaś”, niemniej jeżeli chcesz budować garderobę kapsułową i dążysz do tego, aby rzeczy w Twoja szafie do siebie pasowały,

to polecam zaprzyjaźnić się z tą kategorią obuwia 🙂  

2.Uniwersalność

Uniwersalne buty to takie, które będą pasowały zarówno do sukienki, jak i jeansów. 

Pamiętając, że miejsce w naszej walizce jest ograniczone! 😀

3.Odpowiednie dobranie

Buty ( zresztą tak samo, jak i stylizacje) dopieramy odpowiednio do miejsca, do którego idziemy czy też idziemy. Innych butów będziemy potrzebowały pod namiot, innych na żagle, a jeszcze innych nad morze. Najpierw zastanów się gdzie jedziesz, a dopiero później decyduj co bierzesz. 

4.Majówka bez klapek nie istnieje

A wybór klapek jest ogromny! 

Przez japonki, po sandały, mules z krytymi palcami, przez te sportowe, czy Birkenstocki.

5.Estetyka!!

Buty są wykończeniem ubrania. Kropką nad „i” całej stylizacji. Wisienką na torcie! Dlatego sięgaj po te, do których czujesz mięte od samego początku.

Jeśli puls przyśpiesza, to w przypadku zakupu butów bardzo dobry znak! Buty mają nie tylko być komfortowe i wygodne. One powinny przede wszystkim nas cieszyć! Dlatego bez punktu 5 ani rusz! 

Daj znać bez jakich butów nie wyobrażasz sobie swojej majówki.

Tagged